FSMVÜ | BETAM
 
Bize Ulaşın
Mesajınız
Bize Ulaşın
Biyomedikal Elektronik Tasarım Uygulama ve Araştırma Merkezi (BETAM)

Türkiye’nin ilk; Biyomedikal Elektronik Cihaz Tasarım, Üretim, Kalibrasyon ve Araştırma Laboratuvarları (BETAL) İstanbul Kalkınma Ajansı (İSTKA)’nın mali desteği ile Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Haliç Yerleşkesinde kuruldu. Laboratuvar ve Merkez Haliç yerleşkesindeki AR-GE binasının üst katında yer almaktadır. Laboratuvar, “Elektronik Prototip Devre Üretimi”, “Biyomedikal Cihaz Kalibrasyonu” ve “Araştırma laboratuvarı” olmak üzere üç birimden oluşmaktadır. Bu bölümlerdeki cihazlar, biyomedikal elektronik cihaz tasarımı, üretimi ve kalibrasyonu konusunda çalışacak olan tüm öğretim elemanı, mühendis ve öğrencilere açıktır.

Biyomedikal teknoloji alanında İstanbul’a kazandırılan bu çok özel laboratuvar sayesinde ileri teknoloji giyilebilir ve yüksek katma değere sahip ürünler, ülkenin ihtiyacı olan ve halen ithal edilmekte olan pek çok biyomedikal cihazın geliştirilerek ülkemizin dışa bağımlılığının azaltılması hedefleniyor. Ayrıca üniversite, sivil toplum ve özel sektör işbirliği ile sektörün kapasitesinin geliştirilmesi ve İstanbul’un rekabet edebilirlik düzeyinin artması sağlanacaktır. Proje sayesinde üniversite öğrencilerimiz ve öğretim elemanlarımız nitelikli bir uygulama alanına sahip olacaklardır.

Laboratuvar, İstanbul’daki diğer eğitim kurumları, hastanelerin biyomedikal birimleri, biyomedikal alanda üretim yapan KOBİ’ler ve halen bu ürünlerin ticaretini yapan ve bazı ürünleri ülkemizde üretmeyi düşünen firmalara da hizmet verecektir. Bu şirket veya kurumların elemanları laboratuvarımızdaki teçhizatı kullanabilecek, araştırma ve prototip üretme çalışmalarını laboratuvarımızda yapabileceklerdir.
Kurumsal
E-Posta
İnsan
Kaynakları
SKS
FSM
Otomasyon
International Relations
FSM SEM
ALUTEAM
KURAM
FSM
TÜMER
Kariyer
Merkezi